Dermapen jest zabiegiem, który pobudza procesy regeneracyjne zachodzące w skórze, dzięki czemu stymuluje jej odnowę w sposób naturalny Specjalne pióro i zaawansowana technologia zapewniają niespotykane dotąd szybkie, bardziej komfortowe i mniej bolesne, a przede wszystkim skuteczne niwelowanie niedoskonałości skóry. Ponadto Dermapen wyróżnia się zwiększoną precyzją i bezpieczeństwem zabiegu, dzięki czemu czas rekonwalescencji skóry znacznie się skraca, a ryzyko niepożądanych skutków ubocznych zmniejsza.
Sprawdź, jaką rewolucję kryje zabieg Dermapen i przekonaj się, że to idealna metoda również dla Ciebie.
Technologia
Dermapen wyróżnia unikalna i bardzo zaawansowana technologia. Podstawą w urządzeniu są jednorazowe (wymienne) kartridże, wyposażone w 12 pulsujących igieł o grubości 33G. Są bardzo cienkie i wytrzymałe, dzięki czemu dyskomfort pacjenta podczas zabiegu jest zredukowany do absolutnego minimum.
Dermapen przy wykorzystaniu pulsujących igieł pozwala na dostarczenie odpowiednich substancji czynnych do naskórka oraz skóry właściwiej. Podczas iniekcji powstają pionowe mikrourazy w skórze, które pobudzają tym samym jej naturalną zdolność do naprawy, regeneracji i odbudowy. W konsekwencji dochodzi do stymulacji fibroblastów, a potem do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem jest lepsza gęstość i elastyczność skóry, poprawa jej odżywienia oraz młody i zdrowy wygląd.
Podczas mikronakłuwania wprowadza się różne substancje aktywne w głąb skóry, dzięki czemu są one znacznie szybciej i skuteczniej wchłaniane. Zazwyczaj stosuje się: koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, antyoksydanty, witaminy, minerały, koenzymy, oligoelementy, kwasy nukleinowe, peptydy bądź też aminokwasy. Wszystko zależy od kondycji i problemu danej skóry − substancje czynne dobierane są indywidualnie.
Wskazania do zabiegu
Przeciwwskazania
Przebieg zabiegu
Standardowo taki zabieg trwa mniej więcej 30-45 minut. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, skóra znieczulana jest przeznaczonym do tego specjalistycznym kremem, a potem dokładnie dezynfekowana. W kolejnym etapie wykonywane są mikronakłucia, a dodatkowo wprowadzane są w głąb skóry ampułki z odpowiednio dobranymi preparatami np. nawilżającymi, odżywczymi, napinającymi, itp.
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Może też lekko punktowo krwawić, ale nie powinno dochodzić do krwiaków, bądź też siniaków. Pacjent zazwyczaj odczuwa ciepło i lekkie pieczenie w miejscu, które było poddane zabiegowi. Może się pojawić obrzęk, a nawet delikatny ból. Następnego dnia po nakłuwaniu skóra nadal może być lekko zaróżowiona oraz napięta (wyglądem przypomina oparzenie słoneczne). Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Po 3-4 dniach skóra może zacząć się też delikatnie złuszczać.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zazwyczaj po ok. 5-7 dniach. Jednakże najlepsze (najbardziej zauważalne i długotrwałe rezultaty) dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi, wykonywane co 2-4 tygodnie. Zaś w przypadku blizn oraz rozstępów, zalecamy 6-7 takich serii. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu skóry i problemu.
Po zabiegu należy pamiętać o unikaniu nadmiernego promieniowania słonecznego oraz ekstremalnych temperatur, np. zbyt niskich albo zbyt wysokich.
Efekty
Zalety zabiegu
Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii, w porównaniu z dotychczasowymi metodami mikronakłuwania skóry, Dermapen zapewnia: