To przełomowa, szybka, precyzyjna i bezpieczna procedura medycznego modelowania i korygowania skory. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifiliament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance – proces wchłaniania trwa do 8 miesięcy. W przypadku zastosowania nici w różnych okolicach twarzy można uzyskać bardzo naturalny efekt estetyczny, nie zmieniając rysów twarzy. Możemy dzięki zabiegowi zmniejszyć zmarszczki palacza i czoła, unieść kąciki ust, poprawić opadający owal twarzy oraz ujędrnić skórę szyi i dekoltu. Niezaprzeczalnym atutem jest możliwość zastosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry łokci, kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.
Wskazania do zabiegu
Twarz:
Ciało
Starość to proces stopniowo zmniejszający możliwości równowagi wewnątrzustrojowej. To proces ciągły i nieodwracalny, z którym walczymy przy pomocy zarówno medycyny estetycznej jak i chirurgii plastycznej. Niezależnie jak dobre są nasze geny, skóra każdego z nas ostatecznie traci elastyczność, zmieniają się jej proporcje i zmniejsza napięcie. Cały czas szukamy najskuteczniejszego sposobu zatrzymania procesu starzenia. Na polskim rynku medycznym pojawiły się wchłanialne nici o nazwie First Lift. Nici te powstały w Korei Południowej. Ich substancja czynną jest polidioksanon.
Polidioksanon jest substancją, której działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. w trakcie tych badań stwierdzono między innymi, że pobudza on w tkankach proces neokolagenazy – stymuluje produkcję nowego kolagenu – czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymuluje on fibroblasty, powodując pobudzenie syntezy elastyny- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Również w badaniach in vitro wykazano, że polidiokasanon stymuluje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Ta wszechstronność stymulacyjna polidiaksonu początkowo pozwoliła na zastosowanie tej substancji głównie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, ginekologii, urologii i okulistyce. Trzy lata temu metoda ta została zastosowana w medycynie estetycznej.
Każda nić polidioksanonu to silne syntetyczne włókno składające się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie ulegają rozpuszczeniu w tkance.
Każda nić umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha czy też nóg. Nić może być umieszczona na igle w dwojaki sposób: spiralnie lub liniowo. Technika wprowadzania nici opiera się na naturalnych liniach napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do liftingu i dodatkowo jest metoda bardzo prostą.
Zabieg trwa zazwyczaj od 15-60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Przed zabiegiem należy znieczulić miejsca wkłucia kremem znieczulającym, następnie zaznaczyć miejsca wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Sam zabieg polega na wprowadzeniu igły w skórę, a następnie bardzo ostrożnym jej wycofaniu, co powoduje pozostawienie nici w tkance.
Efekt wizualny po wprowadzeniu nici w tkankę jest natychmiastowy, co daje Pacjentowi ogromną satysfakcję. Dzięki bogatym mechanizmom naprawczym i stymulującym polidioksanonu skóra po wprowadzeniu nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i lepiej nawilżona.
Niemniej jednak właściwy proces neokolagenezy rozpoczyna się po 10-14 dniach i wówczas efekty zaczynają być efektami trwałymi. Proces utrzymywania się nici w organizmie trwa do 7-8 miesięcy, a otrzymane efekty są widoczne ‘gołym okiem’ przez ok. 2 lata.
Prostota tej metody również kryje się w tym, ze nici polidioksanonu możemy podawać we wszystkie części ciała, nie tylko w twarz, ale również w dekolt, biust, pośladki, ramiona, uda itp.
Niezależnie w jaki obszar naszego ciała będziemy wprowadzać nici, efekty zawsze będą spełniały nasze oczekiwania i znacznie poprawią jakość naszej skóry powodując lifting bez skalpela.
Przeciwwskazania: