Zabieg oczyszczania twarzy jest podstawowym zabiegiem dla każdej cery, niezależnie od jej rodzaju: w wieku młodym, gdy częstą przypadłością jest trądzik i łojotok, i w późniejszym wieku, gdy cykl odnowy naskórka wydłuża się. Oczyszczanie twarzy szczególnie zalecane jest dla skóry zanieczyszczonej zaskórnikami, na której widoczne są rozszerzone pory, grudki i krostki. Na skutek wzmożonej pracy gruczołów łojowych niektóre partie mają tendencję do błyszczenia, tzw. strefa T, czyli czoło, nos i broda – skóra jest niedotleniona i ma nieładny koloryt, a wszelkie zabiegi kosmetyczne i pielęgnacja domowa przynoszą mniejszy efekt od spodziewanego.
Zabieg manualnego oczyszczania twarzy dedykowany jest przede wszystkim głęboko zanieczyszczonej skórze trądzikowej oraz cerze wydzielającej zbyt dużo sebum. Zabieg charakteryzuje skuteczne działanie bakteriobójcze, efektywnie usuwa zaskórniki i krostki oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Cała procedura składa się z 4 etapów i trwa od 60 do 90 minut.
Efekty zabiegu:
Przeciwwskazania:
Częstotliwość: Częstotliwość wykonywania zabiegów ustalana jest indywidualnie od potrzeb i zanieczyszczenia skóry.
Oczyszczanie twarzy można wykonać wykorzystując peeling kawitacyjny, w którym za pomocą ultradźwięków i cząsteczek wody usuwane zostają zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka.
Do zabiegów oczyszczających zaliczyć możemy mikrodermabrazję i oxybrazję tlenową